Witam !

Wykorzystam stronę bloggera do informacji bieżącej Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.
Pewne informacje będą zamieszczane on-line.Pokaże profilaktykę oraz zagrożenia na terenie naszego powiatu.Sugestie Państwa będą kierowane do właściwych służb.
z poważaniem
Chabel Stanisław
Dyrektor WBiZK

sobota, 25 grudnia 2010

Poziom Wisły od Wyszogrodu do Płocka znów wzrasta

Ponownie wzrasta poziom Wisły na odcinku od Wyszogrodu do Płocka. Przybór rzeki, spowodowany ostatnimi roztopami, jest tam niewielki, ale systematyczny.

Jak poinformowała rzeczniczka starostwa płockiego Dagmara Kobla-Antczak, w sobotę wieczorem poziom Wisły w Wyszogrodzie wzrósł do 646 cm i przekracza tam o 96 cm stan alarmowy, a w Kępie Polskiej do 487 cm i przekracza tam stan alarmu o 37 cm.
Dane te oznaczają, że w sobotę w ciągu dwunastu ostatnich godzin, poziom rzeki w Wyszogrodzie podniósł się o 6 cm, a w Kępie Polskiej o 5 cm.
Identyczny przyrost poziomu Wisły odnotowano w tym czasie w Płocku, gdzie - jak podał dyżurny miejskiego centrum zarządzania kryzysowego - rzeka, z wyjątkiem jednego wodowskazu, utrzymuje się poniżej stanów ostrzegawczych.
Dziś wieczorem stan ostrzegawczy o 12 cm Wisła przekroczyła w najniżej położonej, prawobrzeżnej dzielnicy Płocka - Borowiczki.
W Płocku obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe, utrzymane po odwołaniu w środę alarmu powodziowego, który wprowadzono tam 14 grudnia.
Z kolei w siedmiu nadwiślańskich gminach powiatu płockiego: Słubice, Mała Wieś, Wyszogród, Bodzanów, Słupno, Nowy Duninów i Gąbin obowiązuje alarm powodziowy, ogłoszony tam 7 grudnia.
We Włocławku w pogotowiu czeka sześć lodołamaczy, które gdyby doszło do spiętrzania się pokrywy lodowej, mogą w każdej chwili wypłynąć w górę rzeki, w kierunku Płocka i Wyszogrodu, by udrażniać spływanie wody.
Wisła Tczew wysoka 820 cm stan alarmowy, 555 stan wody obecny.
Biuro: Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Gdynia
*****Obszar: Województwo pomorskie
Ważność: od 2010-12-24 22:00:00 do 2010-12-26 12:00:00
Przebieg: Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem z kierunków północnych o średniej prędkości 35-45 km/h oraz porywami wiatru do 60 km/h, nad morzem do 80 km/h. Jednocześnie wystąpią opady śniegu okresami silne powodujące przyrost pokrywy śnieżnej 5 do 10 cm w części północnej lokalnie 15 do 20 cm. Najsilniejsze opady śniegu wystąpią do godzin wieczornych 25.12.2010. Później przejdą w opady przelotne, i osłabną.
Skutki: Szybkie tworzenie się zasp, utrudnienia komunikacyjne. Slaba widzialność i śliskość na drogach.